Bramka do zdalnego pomiaru temperatury iS Gate zyskuje popularność.

Bramka do zdalnego pomiaru temperatury iS Gate / 1
Bramka do zdalnego pomiaru temperatury iS Gate

Ostatnie tygodnie przyniosły nam kolejne wdrożenia bramki do zdalnego pomiaru temperatury ciała iS Gate. Firma InfoSoftware poszerzyła listę produktów działających w ramach zdalnego systemu pomiaru temperatury o kolejne urządzenia. System wszedł na rynek jako bramka z sensorem do pomiaru temperatury. Wówczas byliśmy pierwszym producentem oferującym możliwość dostosowania bramki do wymaganej przez klienta szerokości. Bramka do zdalnego pomiaru temperatury już w standardzie wyróżniała się tym, że jej szerokość pozwalała na przejazd osób poruszających się na wózkach w przeciwieństwie do importowanych produktów z Chin.

Bramka do zdalnego pomiaru temperatury iS Gate / 2
Bramka do zdalnego pomiaru temperatury iS Gate / Oprogramowanie

W obecnej chwili, firma InfoSoftware w ramach serii produktów iS Gate wprowadziła na rynek nowe urządzenia iS Monolith oraz iS Box. Ten krok uczyniliśmy wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów oraz wymaganiom jakie otrzymaliśmy wsłuchując się uważnie w rynek.

iS Monolith jest pomniejszoną wersją bramki w której czujnik temperatury został umieszczony w wysokiej jakości obudowie aluminiowej. Dzięki subtelnym i estetycznym kształtom z powodzeniem znajdzie zastosowanie w miejscach o ograniczonej powierzchni. Tam gdzie bramka okaże się zbyt duża i odstraszająca iS Monolith sprawdzi się doskonale.

Dla jednostek ceniących sobie minimalizm sprawdzi się iS Box. Jest to najmniejszy członek rodziny – zgrabny i lekki, możliwy do zastosowania w każdym pomieszczeniu.

Pierwsze wdrożenia bramki do zdalnego pomiaru temperatury.

Pierwszym użytkownikiem systemu bezkontaktowego pomiaru temperatury opartego o iS Box została Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Początkowa koncepcja zakładała zastosowanie standardowej bramki lecz docelowe miejsce nie pozwalało na jej bezpieczny montaż. Strażacy poszukiwali urządzenia o małych rozmiarach, które mogło zapewnić pełną funkcjonalność. Przede wszystkim, chodziło o funkcję informowania w czasie rzeczywistym o przypadku wykrycia osoby z podwyższoną temperaturą ciała. Informacja ta musiała trafić do osoby pracującej w oddalonej od miejsca odczytu recepcji budynku. Urządzenie iS Box zostało stworzone przez firmę InfoSoftware z myślą o tego typu przypadkach. Opracowane rozwiązanie iS Box przede wszystkim może być montowane bezpośrednio do ściany dzięki małej wadze, a niewielkie rozmiary pozwalają na szybką zmianę docelowej lokalizacji jeśli zajdzie taka potrzeba.

Bramka do zdalnego pomiaru temperatury iS Box
Bramka do zdalnego pomiaru temperatury iS Box

Gmin Dukla przystąpiła do zakupu bramki do pomiaru temperatury jednak w trakcie planowania montażu urządzenia w docelowym miejscu napotkano problemy spowodowane ograniczoną przestrzenią. Ustawienie bramki utrudniłoby poruszanie się po budynku w nadmiernym stopniu. Idealnym rozwiązaniem okazał się iS Monolith. Ze względu na fakt że urządzenie nie blokuje przejścia jest jednocześnie bardzo dobrze widoczne. Istotnym atutem zaproponowanego przez InfoSoftware rozwiązania jest jego mobilność. Na czas obrad Rady Gminy, urządzenie pomiarowe iS Monolith można z łatwością przenieść do innej sali obrad. Zmiana lokalizacji nie wpływa na możliwość zdalnego odczytu pomiarów z recepcji Urzędu.

Bramka do zdalnego pomiaru temperatury iS Monolith
Bramka do zdalnego pomiaru temperatury iS Monolith